kjqpequl

Обновено: Велигденски забави во основните училишта во Охрид

Обновено: Велигденски забави во основните училишта во Охрид По повод Велигденските празници учениците и наставниците од основното училиште „Григор Прличев“ организираа голема претпразнична забава. Присутните имаа можност да купат рачно изработени велигденски предмети, како и да уживаат во изведбата на музичките точк ... Повеќе...

Грците најбројни гости за Велигден во Охрид

Мики Трајковски   Грците ќе бидат најбројни гости за Велигден во Охрид. Десеттина грчки автобуси ќе пристигнат во градот за претстојниот празник. Хотелиерите велат дека пополнетоста на нивните капацитети ќе биде речиси на исто ниво како и минат ... Повеќе...

Василески и Арнаудов на обвинувањата одговорија со покана за прошетка низ болницата

Василески и Арнаудов на обвинувањата одговорија со покана за прошетка низ болницата Охридската болница е и ќе  биде лидер во здравството на овој регион. Во фрустрација од  губењето на овие избори СДСМ од едно дрво не може да ја види шумата, одговори д-р Сашо Василески на обвинувањата од СДСМ. Јас еве ќе ги повикам портпаролите на СДСМ  утр ... Повеќе...

Реакција од адвокатската канцеларија што го застапува Груевски

Реакција од адвокатската канцеларија што го застапува Груевски Во својство на полномошник на Никола Груевски, адвокатот Никола Додевски испрати демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Го пренесуваме во целост:     ... Повеќе...

Заев: Има снимки како се договарала продажбата на Македонска банка (АУДИО)

Заев: Има снимки како се договарала продажбата на Македонска банка (АУДИО) Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за примен кеш од 1,5 милион евра од продажбата на Македонска банка. СДСМ денеска објави и аудиоснимка за која т ... Повеќе...

Секоја година велигденската трпеза е сѐ поскромна, потрошувачката на производите намалена

Секоја година велигденската трпеза е сѐ поскромна, потрошувачката на производите намалена Многумина со нетрпение ги очекуваат велигденските празници, но не како одмор, туку како шанса да заработат денар повеќе. Ако туристичките работници во градот очекуваат прилив на средства од гостите кои традиционално престојуваат на ривиерата, охридските тезг ... Повеќе...

Дали е тоа истиот период(за Шешоски) кога поранешната локална власт му ги додели сите тендери за техничко одржување и реконструкција на училиштата во општината?

Срамотата и резилот никако да престанат во ДПМНЕ. Повторно невистини и измислици од Центарот за лаги и манипулации на ДПМНЕ од Охрид. Денес, на Величетврток, кога нашите мисли треба да бидат посветени на Тајната вечера, на бескрајната почит кон сопствените учениц ... Повеќе...

Шешо: „Креирањето на политика која се базира врз проверени и докажани факти е симболика на ВМРО ДПМНЕ“

Шешо: „Креирањето на политика која се базира врз проверени и докажани факти е симболика на ВМРО ДПМНЕ“ ВМРО ДПМНЕ:„Креирањето на политика која се базира врз проверени и докажани факти е симболика на ВМРО ДПМНЕ“. Изминативе години на државно ниво и последната година на локално ниво откако ВМРО - ДПМНЕ ја има власта покажува целосна посветеност кон потребите н ... Повеќе...

СДСМ ГО ОБВИНИ ВАСИЛЕСКИ ДЕКА СО ГОДИНИ ДАВАЛ ВЕТУВАЊА КОИ НЕ СЕ ИСПОЛНИЛЕ

Како што објаснивме вчера, ДПМНЕ се’ уште се обидува да игра на картата – народот кратко памети и брзо заборава. Токму затоа, ние и денес ќе ги потсетиме одговорните лица во ДПМНЕ, посебно оние од охридската општа болница, на неколку документирани факти, кои ќе ... Повеќе...

СДСМ: ДПМНЕ УКИНА КРИТЕРИУМ САМО ЗА САШО ДОНЕВ ДА СТАНЕ ”ГОЛЕМ” ДИРЕКТОР

Според онаа народната „Ред се редат редум сејмени мамо“, од Центарот за лаги и манипулации во ДПМНЕ од Охрид секојдневно се појавуваат нови „експерти“, кои безочно ја лажат охридската јавност. Спротивно на сите законски прописи, директори на општинските јавн ... Повеќе...
reklama547x60_copy
.
whiteline
Поважни телефони
Полиција - 192 Брза помош - 194
Пожарна - 193 Евн - 263 666
Автобуска - 260 339 АМСМ - 196
Аеродром Скопје
(2) 3148 333
Аеродром Охрид
252 820
Водовод - 250 122 Комуналец - 263 325
Центар за справување со кризи - 195
Организација на потрошувачи - 252 833
Црвен крст - 273 706
whiteline
ohridon-logo-malo
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval