reklama70590

Од контра-кампот одлучни: Ќе кампуваме се додека не дознаеме зошто сме овде

Од контра-кампот одлучни: Ќе кампуваме се додека не дознаеме зошто сме овде Репортерот на “Коза ностра” им се придружи на провладините автокампери од контра-кампот подигнат пред Собранието на РМ, каде што протестираат поддржувачите на Владата. Тие се децидни дека остануваат овде се додека некој не им објасни зошто се овде. – Сигурн ... Повеќе...

Колку луѓе имаше на вчерашниот митинг? Гугл знае

СПОРЕД СТАНДАРДИТЕ НА БИ-БИ-СИ Како што и се очекуваше, најинтересното нешто по вчерашниот митинг беа и се бројките. Колку народ имаше на митингот? Објавените и проценетите бројки се навистина различни. Во зависност од тоа со кои партиски очила се гле ... Повеќе...

Груевски: Ова не е контрапротест, правиме афтерворк парти за администрацијата

Објавено на 18/05/2015 Премиерот Никола Груевски најостро ги демантираше шпекулациите дека денешниот собир е контрапротест на вчерашниот протест. Тој вели дека многу луѓе по фабричките погони вчера морале да работат, па се сетил да им органи ... Повеќе...

Груевски: Ова е одговорот за Заев- Македонија е силна и одлучна, народот не ја витка кичмата!

Понеделник, 18 Мај 2015 Со креирани материјали и лажни воведи, Заев мислеше дека ќе не исплашат со терористички банди, мислеше дека ќе потклекнеме и ќе се предадеме, но вечерва го добија одговорот „Македонија не се предава, Македонија е силна“.   ... Повеќе...

ДРАМА НА КАНАЛ 5 : Саше Политико ги прекина вестите во живо на Канал 5 и УПАДНА СРЕД ИНТЕРВЈУ!

Posted On 18 May 2015 By : Народен Глас Новинарот Саше Политико денеска не беше пуштен да присуствува на лидерската средба во клубот на пратеници. Тој имаше акредитација од собрание и прес карта но сепак не беше пуштеn. Очигледно беше дека Груевски ... Повеќе...

АТАНАСКО ГИ ПОВИКА ОХРИЃАНИ МАСОВНО ДА КАЖАТ ”НЕ” НА ЦРНИТЕ СЦЕНАРИЈА

Комитет на ВМРО-ДПМНЕ -ОХРИД  денес а прес конференција на која се обрати Претседателот на комитетот Атанско Михаилов, ги повика сите охриѓани во понеделник, 18 мај да се приклучат на големиот народен собир што ќе се одржи во Скопје со почеток во 20 часот. ... Повеќе...

КОНТРАПРОТЕСТОТ ЗАКАЖАН НА ИСТАТА ЛОКАЦИЈА КАДЕ ШТО ЌЕ КАМПУВА ОПОЗИЦИЈАТА?!

КОНТРАПРОТЕСТОТ ЗАКАЖАН НА ИСТАТА ЛОКАЦИЈА КАДЕ ШТО ЌЕ КАМПУВА ОПОЗИЦИЈАТА?! Ризикот протестите на опозицијата и контрапротестите на власта, закажани еден по друг, на 17, односно, на 18 мај, да отидат во правец што најмалку им одговата на граѓаните и на државата, се зголемува. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес ... Повеќе...

(ВИДЕО) Заев: Никола Груевски тајно се пазарел за името

-Груевски кога тврдел дека не се пазарел за името, всушност, разговарал и ги договарал идентитетските прашања. И тоа го правел задкулисно – изјави Заев на почетокот на денешната прес-коференција.-Се пазарел и тоа како со уставното име на Република Македониа. ... Повеќе...

Заев го најави протестот во недела како мирен и „невиден досега“

Заев го најави протестот во недела како мирен и „невиден досега“ На прес конференција во партиското седиште лидерот на СДСМ објави нова серија на наводно прислушкувани разговори меѓу високи функционери во владата. Соња Трајковска 15.05.2015 „Граѓани да не подлегнуваат на црните сценарија што ... Повеќе...

Лавров: Инцидентот во Куманово има терористички контекст

Ние сме крајно загрижени заради последните настани во Македонија а ситуацијата на Косово исто така не инспирира оптимизам, подвлече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров,  по денешните разговори во Белград, со својот ср ... Повеќе...
reklama547x60_copy
.
whiteline
Поважни телефони
Полиција - 192 Брза помош - 194
Пожарна - 193 Евн - 263 666
Автобуска - 260 339 АМСМ - 196
Аеродром Скопје
(2) 3148 333
Аеродром Охрид
252 820
Водовод - 250 122 Комуналец - 263 325
Центар за справување со кризи - 195
Организација на потрошувачи - 252 833
Црвен крст - 273 706
whiteline
ohridon-logo-malo
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval